טיפול בפסיכותרפיה גופנית

פסיכותרפיה גופנית היא טיפול רגשי-נפשי שנעשה דרך הקשבה עמוקה, ועבודה עם הגוף בדרכים שונות

פסיכותרפיה גופנית אומרת: בואו לא נשאיר את הגוף בחוץ. בואו נדבר, נחקור ונחווה את כל רובדי החוויה האנושית – אמונות, מחשבות, רגשות ותחושות גופניות – כמכלול אחד שלם, שאין בו עדיפות לפן אחד על פני פן אחר.
כמו מחשבות, אמונות ורגשות, גם תחושות גופניות יכולות להיות מודעות או לא מודעות, נעימות או מציקות, כאלה שנרצה לשמר או כאלה שנרצה לשנות.
תחושה פיזית יכולה להיות ביטוי של רגש, וגם להיפך. אדם יכול להחזיק במבנה הגופני שלו אמונה על העולם בדיוק כמו במבנה הפסיכולוגי או המנטלי שלו. הם אינם נפרדים. לכן הטיפול נע הלוך ושוב בין רגש, תחושה ומחשבה.

למי זה מתאים?
בפסיכותרפיה גופנית אנחנו יוצאים למסע, לחקירה של עצמנו.
תהליך כזה מתאים למי שרוצה לגעת בעומק הדברים: למי שחושב שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור לו; למי שכבר היה בטיפול פסיכולוגי ומרגיש שהיה רוצה לעבור תהליך כזה עם רובד נוסף, מבט הוליסטי יותר שכולל גוף, נפש ורוח; למי שמחפש קשר מסוג אחר עם העולם הפנימי שלו; למי שעדיין לא ויתר על הכמיהה שלו לחיות כפי שהיה רוצה, בלי להתפשר.
פסיכותרפיה גופנית מתאימה למי שנמצא במצב מעבר או משבר בחיים ומרגיש שהוא זקוק לתמיכה מאדם חיצוני. למי שמתמודד עם קושי חיצוני אובייקטיבי, מצב נתון שאי אפשר לשנות אותו. במקרה כזה אפשר לשנות את האופן שבו אנחנו חיים עם המצב ואת התחושה והחוויה שלנו לגביו, ולשפר את איכות החיים.

קריאה נוספת:
מהי פסיכותרפיה גופנית
להיות גוף, או: למה דוקא פסיכותרפיה גופנית

קישורים חיצוניים:
הגדרה רשמית של הפסיכותרפיה גופנית, סטנדרט הכשרה של פסיכותרפיסטים גופניים ועוד אפשר לקרוא באתר הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית.