מי אני?
טל אלון מן, מטפלת בפסיכותרפיה גופנית בקליניקה פרטית בכרכור, חברה בארגון האירופי לפסיכותרפיה גופנית (EABP) , עוזרת הוראה במכללת כרכור, תלמידה ומורה של הפילוסופיה של הבלתי מנוסח (הפילוסופיה של ג'נדלין).
וגם, אם תרצו, אישה במסע, אימא ל- 3, פמיניסטית, אשת הייטק לשעבר, ולומדת נצחית.

הסמכה מקצועית
* בוגרת מסלול ארבע-שנתי לפסיכותרפיה גופנית.
* מנחת התמקדות מוסמכת מטעם המכון הבינ"ל להתמקדות.

מילה אישית
מסע חיי לקח אותי דרך למידה, התמודדות וצמיחה, ובמהלכו זכיתי להתנסות במגוון שיטות ריפוי – מפסיכותרפיה קלינית מסורתית ועד לעבודת גוף. באף שיטה לא מצאתי מענה לכל צרכיי, ותמיד הרגשתי שצריך לוותר על משהו – או על הגוף או על ההעמקה בנפש. לא מצאתי טיפול שיכיל את כולי. עד שהגעתי אל הפסיכותרפיה הגופנית.
כאן מצאתי מקום שלא מוותר, לא מסתתר ולא מכחיש אף חלק מהווייתי. גוף, נפש, רגש, מיינד.
מסע חיי גם לימד אותי שאפשר לשנות. את הידיעה הפנימית העמוקה הזאת אני מביאה איתי אל חדר הטיפולים.

אני מאמינה ביכולת להשתנות.
אני מאמינה בכוחו של האדם, כל אדם, לשפר את איכות חייו במובן העמוק ביותר של המילה. ליצור חיים טובים יותר עבורו.

לפעמים זה לא פשוט. לפעמים זה לוקח הרבה זמן. ובכל זאת, האפשרות האחרת היא שהכול יישאר אותו הדבר. אז כבר עדיף לצאת לדרך, לא?
האיתותים שאני לא נמצאת במקום הנכון שלי יכולים לבוא במישורים שונים של החיים: בבעיות ובכאבים פיזיים, במערכות יחסים שאינן מיטיבות איתי, בחוסר סיפוק, בשעמום, בחיפוש משמעות.

כל איתות כזה הוא הזדמנות, ומסתתר בתוכו אוצר. האוצר הוא הכוח לשנות.
הוא נמצא שם, לפעמים ידוע וברור אבל מעלה אבק מחוסר שימוש, ולפעמים כזה שהיה בידינו ונשכח – וצריך להזכיר ולחדש אותו. לפעמים זה כוח שעדיין לא התוודענו אליו. מתחת לקושי מסתתרת תיבת אוצרות. בואו נגלה אותם יחד.

לפעמים יש צורך באדם מבחוץ שיוכל להתבונן איתך.
מישהו שייתן עוד נקודת מבט, שיעזור לך להכיר את עצמך טוב יותר ולמצוא מתוך עצמך דרכים חדשות להיות בתוך עצמך ובעולם. האדם בוחר לו בכל רגע נתון אם להיתמך, על ידי מי ובאיזה אופן. אני מאמינה שתפקידו של המטפל הוא ללוות את האדם בחיפוש שלו אחר חיים טובים יותר.